Kako je Ukrajina epski podbacila u pokušaju kreiranja “false flag” (lažne zastave)

Vjerujem da je dosta dokaza da je Ukrajina pokušala i nije uspjela proizvesti “ruski” napad na Poljsku koji bi opravdao NATO-ovo stupanje u obranu Poljske prema članku 5 NATO sporazuma i riješio dilemu Kijeva oko toga kako zamijeniti ogroman broj ukrajinskih vojnika koji su poginuli ili ranjeni u borbi tijekom posljednja dva mjeseca. To je ogroman broj. A Ukrajini su očajnički potrebna pojačanja koja nisu dostupna ako se oslanjaju samo na regrutaciju Ukrajinaca.

Evo dokaza da je projektil S-300 koji je pao u Poljsku bio lažna zastava.

  • Projektil je bio S-300. Izvorno proizveden u Sovjetskom Savezu kasnih 1970-ih.
  • S-300 ima maksimalni domet od samo 160 milja [257.4950 km, op.prev.] (pod pretpostavkom da se radi o S-300VM).
  • Projektil je pao u poljsko selo Przewodów na istoku zemlje, oko četiri milje [6.437376 km, op.prev.] od ukrajinske granice. Przewodów je crvena točka na sljedećoj karti.
  • Najbliže ruske kopnene snage, koje su teoretski mogle lansirati ovu raketu, nalaze se istočno od Hersona. Udaljenost od Przewodowa do Hersona je 613 milja [986.5279 km, op.prev.] Ta udaljenost premašuje sposobnost S-300 za faktor 3,5.

S-300 su ispalile ukrajinske snage smještene negdje zapadno od Kijeva. Vrlo je vjerojatno da su ovo lansiranje snimili američki i ruski sateliti. Drugim riječima, obje strane znaju odakle je S-300 došao.

Vrlo je malo vjerojatno – do vraga, nemoguće – da je ovo bila “lutajuća” raketa koju je Ukrajina ispalila u trenutku očaja pokušavajući srušiti rusku raketu koja je bila na putu. Zašto? Ruske rakete lete s juga na sjever ili s istoka na zapad. To znači da ako Ukrajina ispaljuje proturaketni obrambeni sustav na te ulazne projektile, ukrajinski bi projektil putovao od zapada prema istoku.

Ali to se nije dogodilo ovdje. S-300 je putovao od istoka prema zapadu. Osim ako ukrajinski operater koji je lansirao S-300 nije bio pijan, nemoguće je “slučajno” ispaliti ovaj projektil protuzračne obrane u krivom smjeru.

Zatim imate odlučno odbijanje Zelenskog da prihvati dokaze.

Ali ponavljanje laži ne čini je istinitom. Možete inzistirati na tome da sunce izlazi na zapadu, ali koliko god vikali ili koliko puta ponavljali tu glupost, to nije istina. Ovdje vrijedi isti princip. Projektil protuzračne obrane ispaljen na projektile koji dolaze s istoka i juga ne putuje magično u suprotnom smjeru.

Vjerujem da je ovo još jedan pokazatelj rastućeg očaja Zelenskog. Razmislite o tome na trenutak. Ako je Ukrajina doista imala Rusiju za petama, zašto izmišljati tvrdnju koja se lako pobija da je Rusija napala Poljsku projektilom? Ovo je bio neuredan špijunski rad. Da je Ukrajina upotrijebila drugu rusku raketu sposobnu preletjeti udaljenost od sadašnjih ruskih linija do te farme u Poljskoj, tada bi posredni dokazi mogli zapaliti željenu vatru među članicama NATO-a.

Mislim da je jedan od razloga zašto se Ministarstvo obrane SAD-a tako brzo složilo s Rusima o podrijetlu projektila taj što su tehnički podaci iz Nacionalnog ureda za izviđanje ukazivali na lokaciju lansiranja. Ako NRO zna, onda bi Rusi, koji imaju slične sposobnosti, također znali.

Također mislim da su Ukrajina i Poljska skuhale ovaj plan, a da nisu rekle dementnom Joe Bidenu. Incident se vremenski poklopio sa sastankom G-20 na Baliju. Otuda i moj naslov — Epski neuspjeh.

O neuspjeloj provokaciji i drugim stvarima razgovarao sam s Ryanom Dawsonom u srijedu navečer:

Izvor. Naslovna slika: Wikimedia Commons

Neka vide i ostali!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *