Čelnici G20 izdaju zajedničku deklaraciju kojom promoviraju Globalnu zdravstvenu putovnicu za ‘olakšavanje međunarodnih putovanja’

Od 15. do 16. studenoga 2022. Grupa dvadesetorice (G20) sastala se u Nusa Dui, Baliju, Indoneziji, na svom sedamnaestom godišnjem samitu pod temom ‘Oporavak zajedno, oporavak jači.’

G20 je summit najvećih svjetskih gospodarstava. Njegove članice odgovorne su za više od 80% svjetskog bruto domaćeg proizvoda, 75% globalne trgovine i 60% ukupne svjetske populacije.

G20 se sastoji od 19 zemalja i Europske unije. Tih 19 zemalja su Argentina, Australija, Brazil, Kanada, Kina, Njemačka, Francuska, Indija, Indonezija, Italija, Japan, Republika Koreja, Meksiko, Ruska Federacija, Saudijska Arabija, Južna Afrika, Turska, UK i NAS.

U srijedu su čelnici G20 izdali zajedničku deklaraciju na kraju summita zalažući se za univerzalni standard dokaza o cijepljenju za međunarodna putovanja i pozivajući na stvaranje “globalnih digitalnih zdravstvenih mreža za jačanje prevencije i odgovora na buduće pandemije”.

Deklaracija dolazi nakon što se ministar zdravstva Indonezije, Budi Gunadi Sadikin, založio za globalni digitalni zdravstveni certifikat tijekom summita G20 na Baliju, u Indoneziji.

Obraćajući se publici, Sadikin je rekao:

“Idemo imati digitalnu zdravstvenu potvrdu koju priznaje WHO. Ako ste cijepljeni ili ispravno testirani, tada se možete kretati. Dakle, za sljedeću pandemiju, umjesto sto postotnog zaustavljanja kretanja ljudi, što [kolabira] gospodarstvo globalno, još uvijek možete osigurati kretanje ljudi.”

Sadikin je dalje rekao da je između zemalja G20 i Indonezije postignut dogovor da se ovaj digitalni certifikat koristi standardima Svjetske zdravstvene organizacije.

Pogledajte video ispod:

Na tiskovnoj konferenciji nakon završetka summita, indonezijski predsjednik i domaćin G20 Joko Widodo rekao je da su se “svjetski čelnici složili oko sadržaja deklaracije”.

Paragraf 23 Deklaracije čelnika G20 na Baliju navodi:

Prepoznajemo potrebu za jačanjem lokalnih i regionalnih kapaciteta za proizvodnju zdravstvenih proizvoda i suradnje, kao i održivih globalnih i regionalnih istraživačkih i razvojnih mreža kako bismo omogućili bolji pristup cjepivima, terapiji i dijagnostici (VTD) na globalnoj razini, posebno u zemljama u razvoju, i naglašavamo važnost javno-privatnog partnerstva, te prijenos tehnologije i dijeljenje znanja pod dobrovoljnim i međusobno dogovorenim uvjetima.

Podržavamo središte WHO-a za prijenos tehnologije mRNA cjepiva kao i sve nositelje u svim regijama svijeta s ciljem dijeljenja tehnologije i tehničkog znanja pod dobrovoljnim i međusobno dogovorenim uvjetima. Pozdravljamo zajedničko istraživanje i zajedničku proizvodnju cjepiva, uključujući pojačanu suradnju među zemljama u razvoju.

Priznajemo važnost zajedničkih tehničkih standarda i metoda verifikacije, u okviru IHR-a (2005.), kako bi se olakšalo besprijekorno međunarodno putovanje, interoperabilnost i prepoznavanje digitalnih rješenja i ne-digitalnih rješenja, uključujući dokaz o cijepljenju. Podržavamo kontinuirani međunarodni dijalog i suradnju na uspostavi pouzdanih globalnih digitalnih zdravstvenih mreža kao dio napora za jačanje prevencije i odgovora na buduće pandemije, koje bi trebale kapitalizirati i graditi na uspjehu postojećih standarda i digitalnih certifikata za COVID-19.

Čelnici su također raspravljali o sljedećem u deklaraciji putem Vijeća Europske unije:

Cijelu Deklaraciju čelnika G20 na Baliju možete pročitati ovdje.

Sigurnost hrane i energije

Čelnici su raspravljali o utjecaju ruskog rata u Ukrajini na globalno gospodarstvo.

Ponovili su svoja nacionalna stajališta iznesena na drugim forumima, uključujući Vijeće sigurnosti UN-a i rezoluciju Opće skupštine UN-a kojom se najoštrije osuđuje agresija Rusije na Ukrajinu i zahtijeva njezino potpuno i bezuvjetno povlačenje s teritorija Ukrajine.

Klima i bioraznolikost

Čelnici su ponovno potvrdili svoje čvrste obveze da se pozabave klimatskim promjenama jačanjem potpune i učinkovite provedbe Pariškog sporazuma i njegovog temperaturnog cilja.

Zdravlje

Čelnici su također izrazili svoju kontinuiranu predanost promicanju zdravog i održivog oporavka koji ide prema postizanju i održavanju univerzalne zdravstvene pokrivenosti.

Pozdravili su uspostavu novog financijskog posredničkog fonda za prevenciju, pripravnost i odgovor na pandemiju („Fond za pandemiju”) čiji je domaćin Svjetska banka.

Digitalna transformacija

Lideri su prepoznali važnost digitalne transformacije u postizanju ciljeva održivog razvoja.

Ovdje možete pročitati cijelu Deklaraciju čelnika G20 s Balija.

Jim Hoft je osnivač i urednik The Gateway Pundit, jedne od vodećih konzervativnih novinskih kuća u Americi. Jimu je 2013. godine dodijeljena nagrada Reed Irvine Accuracy in Media Award i ponosni je dobitnik Breitbartove nagrade za izvrsnost u internetskom novinarstvu od Zaklade Amerikanci za prosperitet u svibnju 2016. godine.

Komentar: Za ta vrijeme Klaus Schwab jaše i dalje. Restrukturiranje kojim je WEF opsjednut je globalni socijalistički sustav temeljen na Schwabovim konceptima 4. industrijske revolucije, zajedničke ekonomije i dioničkog kapitalizma (korporacijsko upravljanje). On ne govori mnogo o planiranju u svom govoru G20, ali implicira da iako je fragmentacija neophodna, prevelika fragmentacija može biti problematična. Drugim riječima, kontrolirani kaos je vrijedan za globalističku agendu, ali nekontrolirani kaos bi za njih bio poguban.

Izvor. Naslovna slika: © Steffen Hebestre/Bundesregierung/dpa/picture alliance

Neka vide i ostali!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *