I vi kritički razmišljate? Svoje članke šaljite koristeći ovaj obrazac. Kontakt: admin@kriticizam.com
Gruzija je sljedeća zemlja koja bi se mogla suočiti s pokušajem ubojstva visokog profila
Svjesni da bi se prilika za destabiliziranje njihove zemlje uskoro mogla zatvoriti, Gruzijska legija bi mogla očajnički pokušati izvršiti pokušaj ubojstva visokog profila u bliskoj budućnosti, čak i ako nije protiv osnivača vladajuće stranke, već nekoga drugog poput premijera i oni koriste žrtveno janje umjesto svojih članova.
Gruzijska Služba državne sigurnosti (SSS) obavijestila je javnost da istražuje kriminalnu skupinu povezanu s bivšom vladom koja je planirala ubojstvo osnivača vladajuće stranke Gruzijski san. Prema RT-u, premijer Irakli Kobakhidze tvrdio je da su to iste snage koje su stajale iza pokušaja atentata na njegovog slovačkog kolegu Roberta Fica i bivšeg američkog predsjednika Donalda Trumpa, dok je Politico citirao lokalne medije koji su izvijestili da je Gruzijska legija pod sumnjom.
Početkom svibnja objašnjeno je zašto su “Gruzijska državna sigurnosna služba i Gruzijska legija na rubu rata“, naime zato što ta proamerička oružana skupina može igrati ključnu ulogu u kataliziranju vala urbanog terorizma prije, tijekom, ili odmah nakon jesenskih parlamentarnih izbora. Prethodna analiza uslijedila je nakon neuspjelog pokušaja pobunjenika da upadnu u parlament tjedan dana ranije u znak prosvjeda protiv zakona o stranim agentima inspiriranog FARA-om, o čemu čitatelji mogu saznati više ovdje.
Ukratko, iako vladajuća konzervativno-nacionalistička stranka teži ulasku u EU i NATO, ne želi predati suverenitet zemlje Zapadu u zamjenu i zato je na meti promjene režima u posljednjih godinu i pol dana. Zamjena Gruzijskog sna zapadnim marionetama dovela bi do liberalno–globalističkih vrijednosti propagiranih od strane “NGO” koje bi uništile njihovo tradicionalno društvo, otuda i potreba za zakonom o stranim agentima, ali tu su i geopolitičke posljedice.
Vlasti su prošle godine upozorile da je prethodni pokušaj njihovog svrgavanja bio usmjeren na otvaranje druge fronte protiv Rusije, dok također postoji mogućnost da bi marionetski režim dopustio da NATO iskoristi Gruziju za slanje više oružane pomoći Armeniji u pripremi za još jedan rat protiv Azerbajdžana. Gruzijski san želi ostati podalje od svih regionalnih sukoba, pa čak nije ni sankcionirao Rusiju, što je iz perspektive Zapada još jedan argument protiv njihove daljnje vladavine.
Govoreći o Rusiji, njezina vanjska obavještajna služba početkom srpnja objavila je priopćenje u kojem upozorava da se Zapad sprema iskoristiti jesenske parlamentarne izbore kao izgovor za još jedan pokušaj promjene režima, a moguće je da su informacije o tome podijelili sa svojim gruzijskim kolegama. To bi moglo objasniti zašto su lokalni mediji na koje se poziva Politico rekli da su neki pripadnici gruzijske legije zadržani na ispitivanju, dok je njihov vođa tvrdio da je 300 drugih dodano na tjeralicu.
Iako relativno malobrojna, ova proamerička oružana skupina mogla bi igrati sličnu ulogu u Tbilisiju kasnije ove godine kao što je bojna Azov imala u Kijevu prije nešto više od deset godina tijekom “EuroMaidana”, što je objašnjeno u ranijoj analizi s hipervezom zašto su na rubu rata sa SSS-om. Najučinkovitija politika “demokratske sigurnosti” koju Georgian Dream može proglasiti upravo sada je zabrana Gruzijske legije kao terorističke skupine ako ih istraga koja je u tijeku poveže sa zavjerom za ubojstvo.
Dopustiti im da nastave nekažnjeno djelovati unutar zemlje predstavljalo bi ogroman rizik za gruzijski nacionalni model demokracije s obzirom na vjerojatnost da će katalizirati širenje urbanog terorizma prije, tijekom ili odmah nakon predstojećih izbora na američku zapovijed za promjenom režima. Slamanje ove skupine prije glasovanja uvelike bi neutraliziralo njihovu sposobnost da poremete demokratski proces i učinilo povezane prijetnje hibridnog rata mnogo lakšim za vlasti.
Svjesni da bi se prilika za destabiliziranje njihove zemlje uskoro mogla zatvoriti, Gruzijska legija bi mogla očajnički pokušati izvršiti pokušaj ubojstva visokog profila u bliskoj budućnosti, čak i ako nije protiv osnivača vladajuće stranke, već nekoga drugog poput premijera i oni koriste neko žrtveno janje umjesto svojih članova. Svi bi stoga trebali vrlo pažljivo pratiti Gruziju jer je ona još uvijek glavno bojno polje Novog Hladnog rata s obzirom na njen geostrateški značaj u dinamici šire regije.